Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Startujemy z „Rokiem kaczki”
Choć odwiedzamy jeszcze ostatnie regiony z nagrodami i podsumowaniem „Roku sarny”, mamy dziesiątki sygnałów, że wielu myśliwych i wiele szkół już działa w ramach akcji „Ożywić pola” w kolejnej edycji, gdyż – jak często słyszymy w rozmowach telefonicznych – „w tym programie nie może być przerwy”.

czytaj dalej


 

Promotorzy naszej sprawy
Akcja „Łowca Polskiego” pod hasłem „Ożywić pola” jest w istocie akcją Polskiego Związku Łowieckiego. Bez aktywności myśliwych po prostu nie może się udać. Nasi koledzy z kół łowieckich, współpracując w tym programie z młodzieżą i nauczycielami, robią wspaniałą robotę nie tylko dla przyrody, ale także dla promocji łowiectwa.

czytaj dalej


 

Nowicjusze z pazurem
Prezentując aktywność szkół w akcji „Ożywić pola”, koncentrujemy się zazwyczaj na opisywaniu placówek od lat najlepszych w programie „Łowca Polskiego”, takich jak Pogalewo Wielkie, Kłecko, Bratkowice czy Husów. Ale tak jak w poprzednich, także i w ostatniej edycji – „Roku sarny” – pojawiły się zupełnie nowe szkoły, które od razu pokazały wielkie ambicje, pasję działania i chęć do pracy.

czytaj dalej


 

Z nagrodami w regionach
Grudzień to czas rozdawania większości nagród za „Rok sarny”. Z koszulkami dla uczniów, mikroskopami dla szkół, czekami dla zwycięzców. Choć nagrody były skromniejsze niż w „Roku zająca”, wszędzie uczestnicy tzw. regionalnych finałów z radością i entuzjazmem odbierali wyróżnienia.

czytaj dalej


 

Rok sarny w regionach
Szósta edycja programu „Ożywić pola” wchodzi w fazę przekazywania nagród najlepszym szkołom i myśliwym koordynatorom. „Łowiec Polski” chce odwiedzić w grudniu okręgi PZŁ, w których najwięcej szkół wzięło udział w naszej akcji. Tradycyjnie są to m.in. Rzeszów i Poznań, ale mile zaskoczył nas także np. Elbląg.

czytaj dalej


Jesienny finisz "Roku sarny"

Październik był ostatnim miesiącem w szóstej edycji akcji "Ożywić pola", w którym szkoły wraz z myśliwymi realizowały ostatnie punkty programu "Roku sarny". Krzepiący jest fakt, że ogromna większość szkół zdecydowała się na mocny, a czasem spektakularny finisz w naszej akcji, mimo braku dotacji ze strony NFOŚiGW i świadomości, że do uczestników "Roku sarny" dotrze mniej niż zazwyczaj nagród. Wszystkim aktywnym uczniom, nauczycielom i myśliwym serdecznie dziękujemy!

Prezentujemy poniżej kilka przykładów jesiennych działań, związanych z ochroną przyrody i realizacją współpracy szkół z kołami łowieckimi. Widać, że i myśliwi, i nauczyciele chcą współdziałać i w ten sposób powiększać wiedzę młodzieży szkolnej na temat gospodarki populacjami zwierzyny, ochrony przyrody i działań PZŁ w tych dziedzinach.


 

Kasztany w Sielcu
Szkoła Podstawowa w Sielcu w ramach programu "Ożywić pola" zorganizowała jesienią konkurs na zbiórkę karmy dla zwierzyny leśnej. Od 15 września do 7 października uczestnicy konkursu zbierali kasztany, żołędzie i orzechy, gromadząc łącznie ponad 500 kg karmy.

czytaj dalej


 

Polanica sprząta las
Młodzież z klas IV–VI ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy z Monte Cassino oraz Szkoły Edukator w Polanicy-Zdroju wykorzystała koniec września do zorganizowania szkolnego rajdu połączonego ze sprzątaniem lasu.

czytaj dalej


 

Dwie radości w Mycielewie
Zespół Szkół w Mycielewie jako uczestnik konkursu "Ożywić pola" działa w tej akcji w porozumieniu z Kołem Łowieckim "Gwardia" w Bydgoszczy od 2008 roku. W szkole jest 267 uczniów i wszyscy w różnym stopniu biorą udział w akcjach przeprowadzanych przez koło łowieckie i szkołę.

czytaj dalej


 

Krakowski "Leśnik" i jego szkoły
Koło Łowieckie "Leśnik" z Krakowa swoje podsumowanie programu "Rok sarny" przeprowadziło 8 października. Mimo nie najlepszej pogody frekwencja była imponująca. W spotkaniu uczestniczyło 127 uczniów i nauczycieli z pięciu szkół oraz 20 myśliwych.

czytaj dalej


Szanowni uczestnicy

Uprzejmie informujemy, że termin przesyłania sprawozdań
z tegorocznej akcji "Ożywić pola - Rok sarny"
upływa 30 października 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego)

Metryka do sprawozdania dostępna do pobrania


 

Czas na sprawozdania
Szósta edycja akcji "Ożywić pola" wchodzi w październiku w swój finałowy etap. Jest czas na ostatnie prace w terenie, przeprowadzenie konkursów i zajęć lekcyjnych, ale też najwyższa pora na przygotowanie sprawozdań z działań zrealizowanych w całym "Roku sarny". Czekamy na nie do końca miesiąca tak, aby w listopadzie wyłonić laureatów i zacząć odwiedzanie – z nagrodami – szkół.

czytaj dalej


 

"Sarna" bez dotacji
Z powodu decyzji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamykamy "Rok sarny" w listopadzie 2011 roku. Na sprawozdania czekamy do końca października, wyniki konkursu ogłosimy w grudniowym numerze "Łowca Polskiego". Obiecujemy jedno – dla najaktywniejszych będą nagrody. Choć skromniejsze niż dotąd.

czytaj dalej


 

Strzelin po raz drugi
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie po raz drugi przystąpiła do akcji "Ożywić pola" we współpracy z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Dzik" oraz leśniczymi z Nadleśnictwa Henryków.

czytaj dalej


 

ABC Ekologii w Szklarach
W Szkole Podstawowej w Szklarach 14 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "ABC Ekologii". Patronat nad przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu objęło Koło Łowieckie "Sarenka" z Harty.

czytaj dalej


 

Leszczyn w "Roku sarny"
Zwycięzca z "Roku zająca", Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim, także w obecnej edycji programu "Ożywić pola" ma ambicję, by znaleźć się w ścisłej czołówce uczestników konkursu "Roku sarny". Mając mocne wsparcie Wojskowego Koła Łowieckiego "Trop" z Warszawy oraz Koła Łowieckiego "Kniaź" z Płocka i Nadleśnictwa Płock, uczniowie i nauczyciele z Leszczyna już od września ubiegłego roku realizują działania w ramach akcji "Łowca Polskiego".

czytaj dalej


 

Konkursy w Trzcianie
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcianie pod opieką swoich wychowawców: Marty Smajdor, Elżbiety Furmaniak i Renaty Czubochy, przygotowały program artystyczny pt. "Niech bije zielone serce Ziemi" oraz inscenizację pt. "Wiosna w lesie" ukazujące problem ochrony środowiska, a w szczególności segregacji śmieci.

czytaj dalej


 

Edukacja z "Łowcem"
Młodzież z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce do akcji "Ożywić pola" przystąpiła po raz pierwszy. Pomysł padł od nauczyciela języka angielskiego, myśliwego Tomasza Pertka, który został szkolnym koordynatorem, a akcja prowadzona jest na terenie pobliskiego KŁ "Łowiec".

czytaj dalej


 

Nasadzenia w Wierzchowie
Dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Wierzchowa i klas z Bukowa 6 i 12 maja wybrały się pod opieką koordynatorów akcji – Andrzeja Bachana i Magdaleny Chuć – do remiz śródpolnych, aby sadzić rośliny.

czytaj dalej


 

Lubsko i trzy szkoły
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku wraz z wychowawcami, Marzeną Nadworską i Teresą Piasecką, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku wraz z wychowawczynią Igą Ossowską uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Jeziorach Wysokich.

czytaj dalej


 

Dąbrowa angażuje każdego
W Szkole Podstawowej nr 20 z Dąbrowy Górniczej, realizującej program "Ożywić pola" we współpracy z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Dąbrowa", postanowiono, że w "Roku sarny" w akcję "Łowca" włączyć powinna się cała szkoła.

czytaj dalej


 

Banica podgląda przyrodę
W jednym z ostatnich dni kwietnia uczniowie szkoły w Banicy zorganizowali – w ramach akcji "Ożywić pola" – pieszą wycieczkę na najwyższy po polskiej stronie szczyt Beskidu Niskiego Lackową (997 m n.p.m.).

czytaj dalej


 

Hejdyk obserwuje sarny
Szkoła Podstawowa w Hejdyku leży w sercu Puszczy Piskiej. Zwarte kompleksy leśne otaczające tę miejscowość w poprzednich edycjach akcji "Ożywić pola" były pewną przeszkodą w działaniu, natomiast w "Roku sarny" okazały się wielkim atutem.

czytaj dalej


 

Rudna Wielka w działaniu
Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej to szkoła z wieloletnimi tradycjami ekologicznymi, nagrodzona m.in. w 2005 roku "Zielonym Certyfikatem I stopnia", w roku 2008 "Zielonym Certyfikatem II stopnia", a w roku 2009 tytułem "Lidera Rozwoju Zrównoważonego".

czytaj dalej


 

Miejska Górka karmi psy
Młodzież Zespołu Szkół w Miejskiej Górce w powiecie rawickim z inicjatywy myśliwych i zarazem nauczycieli: Tadeusza Morysona i Tomasza Pertka, aktywnie włączyła się do programu "Ożywić pola".

czytaj dalej


 

"Rok sarny" w Krekolach
W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Krekolach 29 kwietnia 2011 roku uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w akcji "Ożywić pola".

czytaj dalej


 

Happening w Kowalu
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu 19 kwietnia uczestniczyli z okazji Dnia Ziemi w happeningu w obronie zwierząt. Przemaszerowali ulicami miasta, wygłaszając hasła i rozdając ulotki, zwracające tym uwagę jego mieszkańców na los dziko żyjącej zwierzyny drobnej, głównie zajęcy, dzikich królików, bażantów, kuropatw i saren.

czytaj dalej


 

Z "Łowcem" pod pachą
Stowarzyszenie "Pasikonik" to nietypowy uczestnik naszej akcji "Ożywić pola". Jednak ponieważ już w poprzedniej edycji "Roku zająca" młodzież i dorośli z "Pasikonika" do spółki z Nadleśnictwem Pniewy działali na rzecz przyrody w ramach programu "Łowca", z sympatią obserwujemy ich poczynania także w "Roku sarny".

czytaj dalej


 

2011 drzew na Rok Lasów
Szkoła Podstawowa w Stroniu Śląskim, we współpracy z burmistrzem miasta Zbigniewem Łopusiewiczem i przy współudziale dzieci z przedszkola miejskiego, realizuje ambitny i ciekawy projekt posadzenia 2011 drzew w okolicy swojej miejscowości w obecnym roku – Roku Lasów.

czytaj dalej


 

Dzień Sarny w Komorznie
Szkoła Podstawowa w Komorznie w programie "Ożywić pola" startuje po raz drugi. W "Roku zająca" znalazła się w gronie laureatów i to wyróżnienie zachęca uczniów i nauczycieli do aktywnych działań także w "Roku sarny".

czytaj dalej


 

"Ożywić pola" w Kokoszowach
W ramach akcji "Ożywić pola" uczniowie szkoły w Kokoszowach ściśle współpracują z Kołem Łowieckim Pracowników Lasów Państwowych "Knieja" w Gdańsku oraz z Nadleśnictwem Starogard Gdański. Jesienią jak co roku prowadzono akcję zbierania karmy dla zwierząt pod hasłem "Żołędzie dla zwierzaka", podczas której zebrano prawie 5,5 tony kasztanów i żołędzi.

czytaj dalej


 

Wiosna, Sielec i sarna
W "Roku sarny" Szkoła Podstawowa w Sielcu – ubiegłoroczny laureat konkursu na najlepszą placówkę, która pierwszy raz wzięła udział w akcji "Ożywić pola" – podejmuje we współpracy z myśliwymi i leśnikami wiele działań mających na celu przybliżenie uczniom wiedzy na temat sarny.

czytaj dalej


 

Budki lęgowe z Husowa
Z myślą o skrzydlatych sprzymierzeńcach człowieka uczniowie Szkoły Podstawowej w Husowie zbudowali, z pomocą swoich rodziców i nauczycieli, budki lęgowe.

czytaj dalej


 

Wola Wapowska sadzi remizy
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej mieli 8 kwietnia tego roku praktyczną lekcję biologii. Na poletku zgryzowym w Leśnictwie Balczewo sadzili drzewka owocowe jabłoni, gruszy i jarzębiny. Materiał sadzeniowy pochodził ze Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Solec Kujawski w Nowej Wsi Wielkiej, a miejsca pod sadzenie, tzw. talerze, przygotował strażnik Jan Makowski.

czytaj dalej


Konkurs fotograficzny
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Sędziszowie.

regulamin konkursu zasady konkursu


 

Edukacja i resocjalizacja
Chcieliśmy z ramienia naszej placówki pogratulować redakcji "Łowca Polskiego" doskonałego programu aktywnej edukacji ekologicznej, jakim jest program "Ożywić pola". W tym roku postanowiliśmy w pełni wykorzystać jego możliwości edukacyjne.

czytaj dalej


 

Mycielewo w programie
Szkoła Podstawowa z Mycielewa startuje w programie "Ożywić pola" już po raz kolejny. Ciąg działań i akcji podjętych w poprzednich latach sprawia – mówi koordynatorka w szkole Anna Pyszczyńska – że widać efekty akcji nie tylko w przyrodzie, ale również w nastawieniu i zaangażowaniu młodzieży na rzecz działań proekologicznych.

czytaj dalej


 

Dołączają Brzóza i inni
Coraz większa liczba szkół z całej Polski włącza się do programu "Ożywić pola", w tym wiele nowych placówek, wspieranych przez koła łowieckie, które wcześniej nie uczestniczyły w naszej akcji. Dobrym tego przykładem jest Koło Łowieckie nr 31 Pracowników Nauki z Warszawie, które wciągnęło do udziału w "Roku sarny" aż trzy szkoły – z Brzózy, Słupi oraz Kandyt.

czytaj dalej


 

Dokarmianie w lasach Gniewkowa
Leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo i członkowie Kujawskiego Koła Łowieckiego nr 52 z Inowrocławia wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej zorganizowali 25 lutego 2011 roku akcję dokarmiania zwierzyny z udziałem 35 dzieci z 4 opiekunami i myśliwymi.

czytaj dalej


 

"Leśnik" działa pełną parą
Koło Łowieckie "Leśnik" z Krakowa oraz współpracujące z nim szkoły już działają! "Rok sarny" idzie u nas pełną parą już od początku roku szkolnego 2010/2011. Kilkuletnia aktywna współpraca myśliwych i nauczycieli doprowadziła do sytuacji, w której wszyscy czują potrzebę wspólnych działań proekologicznych, w trosce o najbliższe środowisko naturalne oraz zwierzęta tam bytujące.

czytaj dalej


 

W Dankowicach też się dzieje
Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do realizacji programu "Ożywić pola". W roku szkolnym 2010/2011 przebiega on pod hasłem "Rok sarny". Celem naszych działań w ramach tego projektu będzie przybliżenie dzieciom środowiska leśnego, wodnego, bagiennego, polnego Dankowic i okolic.

czytaj dalej


 

Miejska Górka w akcji
Nasza Szkoła przystąpił do akcji po raz pierwszy więc – towarzyszy nam lekki stres. Dotychczas odbyło się kilka spotkań, rozmawialiśmy głównie o sarnie, gospodarce łowieckiej. Pierwszy wyjazd terenowy - (to zimowe dokarmianie zwierzyny) został zorganizowany w sobotę 26.02.2011.

czytaj dalej


 

Budki lęgowe
W kalendarzu trwa jeszcze zima, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Husowie przygotowują się już do wiosny. Z myślą o skrzydlatych sprzymierzeńcach człowieka zbudowali, z pomocą swoich rodziców i nauczycieli, budki lęgowe. Wykonali budki lęgowe typu Sokołowskiego: A, A1, B i E, przeznaczone dla różnych gatunków dziuplaków.

czytaj dalej


 

Zimowe dokarmianie
Zima to trudny okres dla zwierząt. Niskie temperatury, gruba warstwa śniegu, często zamarzniętego, krótki dzień, to wszystko sprawia, że zwierzętom jest trudno zdobyć poży-wienie. Zimowe dokarmianie ma wielu przeciwników i tyle samo zwolenników.

czytaj dalej


 

Remizy – dom zwierząt
Po ponad sześciu latach akcji "Ożywić pola" bywa, że jej uczestnicy trochę zapominają o podstawowym zadaniu w programie, czyli o sadzeniu nowych i pielęgnacji starych remiz. Tymczasem jest to kluczowy element tego projektu, pozwalający kształtować środowisko polne w sposób maksymalnie korzystny dla bytowania dzikich zwierząt.

czytaj dalej


 

Paśnik z Banicy
Tuż przed zimowymi feriami, 27 stycznia, dzieci z klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Banicy niedaleko Krynicy-Zdroju, które uczestniczą w akcji "Ożywić pola. Rok sarny", zainstalowały w uroczysku "Banicka Góra" paśnik dla saren, wykonany wcześniej podczas zajęć szkolnych. W paśniku zostały wyłożone siano oraz ziarna zbóż. Przy okazji na okolicznych drzewach wywieszono słoninę dla ptaków.

czytaj dalej


 

"Rok sarny" w Trzcianie
Szkoła Podstawowa w Trzcianie, w okręgu rzeszowskim, zaangażowała się w szóstą edycję programu "Ożywić pola" od razu z dużym rozmachem. Już w październiku rozpoczęła się w szkole akcja zbierania kasztanów i żołędzi, zorganizowana przez nauczycielkę Martę Smajdor. Uczniowie, szczególnie z klas młodszych, bardzo chętnie wzięli w niej udział, a najlepsza w gromadzeniu pokarmu dla zwierząt na zimę okazała się w Trzcianie klasa III b, nagrodzona pamiątkowym dyplomem i słodkimi upominkami. Zgromadzone worki z kasztanami i żołędziami zostały odebrane przez leśniczego Jarosława Marka.

czytaj dalej


 

Dokarmianie w Człuchowie
Zimowa aura w styczniu i lutym, w tym kilkudziesięciocentymetrowa warstwa śniegu, sprawiła, że zwierzyna leśna miała w wielu rejonach kraju kłopoty ze zdobyciem pożywienia. Myśliwi z Koła Łowieckiego "Darzbór" z Człuchowa, systematycznie wspomagający zwierzynę w takiej sytuacji, postanowili włączyć w akcję dokarmiania także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie.

czytaj dalej


 

ABC sarny
Sarna – symbol szóstej edycji akcji "Ożywić pola" – to wyjątkowo piękne zwierzę. Przedstawiamy kilka podstawowych informacji na temat tego gatunku, licząc, że w szkołach, które uczestniczą w programie "Łowca Polskiego", odbędą się także m.in. konkursy wiedzy o sarnie.

czytaj dalej


 

Świąteczne życzenia
Otrzymaliśmy bardzo wiele serdecznych życzeń na Boże Narodzenie i Nowy Rok z wielu szkół uczestniczących w tegorocznej akcji "Ożywić pola" po hasłem "Rok sarny". Wszystkim pięknie dziękujemy, a w "Łowcu" pokazujemy dwa – naszym zdaniem najpiękniejsze – załączniki do życzeń. Pierwszy – ze szkoły w Lipinkach, a drugi (bombki malowane przez uczniów) – ze szkół w Stroniu Śląskim i czeskim Starym Meście.

czytaj dalej


 

Pierniczkowe szaleństwo w Bratkowicach
W Bratkowicach uczniowie przed Bożym Narodzeniem piekli świąteczne pierniczki. Najmodniejszym kształtem ciasteczka w 2010 roku była smukła sarna – bohaterka tegorocznej edycji naszej akcji "Ożywić pola. Rok sarny". Szczególną aktywnością – jak poinformowała nas nauczycielka Agnieszka Lewieniec – w tym przedsięwzięciu wykazały się klasy: II, IV i V.

czytaj dalej


 

"Ożywić pola" w Sielcu
Mimo mroźnej pogody i śniegu na drodze, wysłannicy "Łowca" dotarli do Szkoły Podstawowej w Sielcu, laureatki "Roku zająca", gdzie 16 grudnia ubiegłego roku zorganizowano konferencję pod hasłem "Chrońmy rośliny i zwierzęta".

czytaj dalej


Prawdziwy grad zgłoszeń
W pierwszym dniu, kiedy na stronie www.ozywicpola.pl pojawił się formularz zgłoszeniowy, od razu zapisało się do udziału w programie "Ożywić pola 2010–2011. Rok sarny" ponad dwadzieścia szkół. Akcja rusza więc pełną parą.

czytaj dalej


 

Żołędzie z Wierzchowa
W Szkole Podstawowej w Wierzchowie i klasach w filii szkoły w Bukowie 25 listopada 2010 r. odbyły się – w ramach programu "Ożywić pola" – specjalne spotkania młodzieży podsumowujące akcję zbiórki karmy dla zwierząt. W obecności członka Okręgowej Rady Łowieckiej w Słupsku Franciszka Milewskiego i myśliwego koordynatora z Koła Łowieckiego "Szarak" Andrzeja Bachana, a także prezesa "Szaraka" Zygmunta Michnowicza i przedstawicieli Nadleśnictwa Człuchów wręczono nagrody najlepszym klasom i uczniom.

czytaj dalej


Podziękowania z Dobiegniewa


 

"Sarna" potrwa dłużej
Wielu nauczycieli i myśliwych pytało nas w minionych tygodniach, co dzieje się z programem "Ożywić pola 2010–2011. Rok sarny". Uspokajamy – akcja "Łowca" jest i będzie realizowana. Trochę spóźniliśmy się z formularzem zgłoszeniowym i nową stroną internetową, bo czekaliśmy na uzgodnienie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

czytaj dalej


 

Aktywnie w Trzcianie
W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w programie "Ożywić pola". Udało nam się zdobyć nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim wiele nowych doświadczeń. Otrzymaliśmy od Was dużo różnych nagród w tym także plecaki, za które serdecznie dziękujemy.
To wszystko zmobilizowało nas do dalszych działań i udziału w kolejnej edycji programu "Rok sarny".

czytaj dalej


 

Włodawa w remizie i na lekcjach
Liceum nr II i Zespół Szkół we Włodawie to etatowi laureaci konkursów "Ożywić pola". Pod opieką wicedyrektor Anny Jańczak uczniowie wymyślają ciągle nowe sposoby działania, także obecnie, w " Roku sarny". Dziennikarze "Łowca Polskiego" odwiedzili włodawską placówkę przy okazji Święta Edukacji Narodowej.

czytaj dalej


 

Banica i Gaboltovo
Tak, jak zapowiadaliśmy w numerze październikowym, "Rok sarny" ma prawdziwie europejski charakter. Myśliwi z WKŁ "Jeleń" z Krynicy-Zdroju mocno rozwijają działania na południowej granicy Polski. Jeszcze we wrześniu szkoła w Banicy odbyła pierwszą lekcję przyrody w terenie w ramach naszej akcji. Zwłaszcza chłopcy łyknęli bakcyla i sprawnie sami zamontowali lizawki i pokruszyli sól – jakby byli starymi nemrodami.

czytaj dalej


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010