Bilans sprawozdań

Przedłuża się nam trochę „Rok gęgawy”, bo początkowo planowaliśmy finał tej edycji na jesień minionego roku. Dzisiaj możemy z całą pewnością ogłosić, że przed nami zostały już tylko przegląd nadesłanych do „Łowca Polskiego” sprawozdań, ich rzetelna ocena i wytypowanie dwudziestu najlepszych szkół w jubileuszowej, dziesiątej edycji programu „Ożywić pola”.

W redakcji „Łowca Polskiego” w Warszawie w specjalnym pokoju leżą już sprawozdania ze szkół uczestników akcji. Tak jak informowaliśmy już w numerze lutowym naszego miesięcznika, w styczniu podjęliśmy decyzję, by analizę sprawozdań przesunąć na marzec. Członkowie komisji konkursowej zaczęli już ich przeglądanie. Możemy powiedzieć, że większość szkół, które oficjalnie zgłosiły się do udziału w „Roku gęgawy”, pamiętała o przygotowaniu i nadesłaniu sprawozdań, za co dziękujemy.

Strony tytułowe sprawozdań to niejednokrotnie dzieła sztuki. Na uwagę zasługuję szczególnie te nadesłane ze szkół w Zielonej Górze, Stroniu Śląskim i Kowalu

Tradycyjnie niektóre nadesłane opracowania, zwłaszcza zaś ich strony okładkowe, to prawdziwe dzieła sztuki. W pamięć zapada zwłaszcza plastyczna uroda sprawozdań, które dotarły do nas z Zespołu Szkół Specjalnych w Zielonej Górze, Zespołu Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim czy Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Oczywiście, nie przesądza to o merytorycznej, ostatecznej ocenie sprawozdania, ale już teraz trzeba pogratulować ich autorom talentów artystycznych.

Komisja konkursowa zabiera się do oceny i będzie zwracała uwagę na zasięg działań, ich sens, wartość przyrodniczą i edukacyjną

Komisja konkursowa zabiera się do oceny i będzie zwracała uwagę na zasięg działań, ich sens, wartość przyrodniczą i edukacyjną. O ile nie przeszkodzą nam wydarzenia z obszaru tzw. wielkiej polityki, w kwietniu będziemy się kontaktować ze szkołami, które zakwalifikują się do finału.

Mirosław Głogowski

marzec 2018

 
v