Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Staszów – naukowo

Sesją popularnonaukową podsumowali swój udział w akcji „Ożywić pola” uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

W spotkaniu wzięli także udział uczniowie i nauczyciele z gimnazjów w Czajkowie, Oleśnicy, Ruszczy i Staszowie, potencjalni – jak to określiła dyrektor staszowskiego ogólniaka Anna Karasińska – licealiści tej placówki. Uczniowie gimnazjów rozwiązywali w trakcie tego spotkania zadania testu finałowego konkursu wiedzy „Opakowania – czy to groźne?”.

Uroczystość – z udziałem m.in. wicestarosty staszowskiego Jerzego Chudego oraz władz okręgowych PZŁ w Tarnobrzegu – odbyła się 24 maja 2016 roku w szczególnym miejscu, a mianowicie w pałacu w Wiązownicy Kolonii, na terenie jednego z dwóch obszarów Natura 2000 znajdujących się w powiecie staszowskim. Wśród wykładów i prezentacji nie zabrakło zarówno tych poświęconych bezpośrednio akcji „Ożywić pola”, jak i odnoszących się do zasadniczych zadań, jakie stoją dzisiaj przed instytucjami i organizacjami chroniącymi rodzimą przyrodę.

Uczestniczących w sesji przedstawicieli „Łowca Polskiego” bardzo zainteresowała m.in. prezentacja nauczyciela staszowskiego liceum Grzegorza Skubery pod hasłem „Czym jest Natura 2000?”, w której ciekawie zostały omówione tereny „naturowe” znajdujące się w województwie świętokrzyskim i w powiecie staszowskim.

W prezentacji „Szkoła w projekcie – Rok bażanta” inny nauczyciel ze staszowskiej placówki, Mariusz Ziętarski, podsumował działania liceum, które – dodajmy to, choć na sesji nikt tego jeszcze nie wiedział – umożliwiły tej szkole zajęcie w konkursie dziewiątej edycji akcji „Ożywić pola” wysokiego miejsce w Wielkim Finale.

PB

lipiec 2016

 
v