Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Czekając na finał

Dziewiąta edycja programu „Ożywić pola” dobiega końca. Zbliżamy się do finału i ogłoszenia wyników konkursu w „Roku bażanta”. W pierwszych dniach czerwca komisja konkursowa zapozna się ze sprawozdaniami, które do końca maja szkoły nadsyłały do naszej redakcji.

Podobnie jak wielu nauczycieli, uczniów i myśliwych koordynatorów akcji, z niecierpliwością czekamy na te wyniki. Zastanawiamy się, kto znajdzie się wśród liderów. Czy wygrają szkoły z największym doświadczeniem w programie „Ożywić pola”, czy może pojawi się nieznany czarny koń „Roku bażanta”, tak jak kilka lat temu zaskoczyła wszystkich świetna realizacja akcji przedszkola w Mełnie oraz Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini (Zaborze Wielkim).

To, co wydaje się pewne, to fakt, że tak jak w poprzednich edycjach wiele szkół działało w „Roku bażanta” skutecznie i z wielkim pożytkiem dla naszej przyrody. A także to, że sporo kół łowieckich ma wspaniałych myśliwych, którzy chcą i potrafią pracować z młodzieżą, przekazując cenną wiedzę, której nie ma w książkach. To również ważna forma promocji łowiectwa jako niezbędnego elementu całego systemu ochrony środowiska.

Czekając zatem na rozstrzygnięcie, mamy nadzieję na spotkanie z najlepszymi w końcu czerwca w Warszawie, gdzie uczniom, nauczycielom i myśliwym wręczymy nagrody i ogłosimy hasło kolejnej, dziesiątej – a więc jubileuszowej – edycji akcji „Ożywić pola”.

Mirosław Głogowski
ogólnopolski koordynator programu „Ożywić pola”

czerwiec 2016