Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Bełchatów był pierwszy!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie jako pierwsza wypełniła formularz zgłoszeniowy programu „Ożywić pola 2015/2016. Rok bażanta” – zawieszony od 7 września na stronie www.ozywicpola.pl.

W ten sposób uczniowie i nauczyciele, a także myśliwi z okręgu piotrkowskiego otworzyli listę placówek, które – w większości pracując już w naszym programie od wiosny – oficjalnie potwierdziły swój udział w tegorocznej edycji. Warto tu dodać, że Bełchatów to od lat swoista gwiazda w naszym konkursie, wielokrotny laureat kolejnych edycji.

Nie tylko z kronikarskiego obowiązku informujemy też, że równie szybkim refleksem w akcji zgłaszania akcesu do programu popisały się cztery następne szkoły. Są to także wielokrotni uczestnicy programu „Łowca Polskiego” – Gminny Zespół Szkół w Kozłowie i Społeczna Szkoła Podstawowa w Przybysławicach, Zespół Placówek Oświatowych z Platerowa i laureat „Roku kaczki” Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie.

Znamienne, że w pierwszej dwudziestce zgłoszeń nie znalazła się żadna placówka, która startowałaby w programie „Ożywić pola” po raz pierwszy, choć w minionych edycjach nowicjuszy było każdego roku około 30–40 proc. Tymczasem warto zgłaszać swój akces jak najwcześniej, bo na szkoły z pierwszej pięćdziesiątki zawsze patrzymy bardziej przychylnym okiem, jest też możliwość odwiedzenia takich placówek przez wysłanników „Łowca Polskiego”.

Czekamy więc na kolejne formalne zgłoszenia, ale przede wszystkim na wasze działania w „Roku bażanta” i na nadsyłane do naszej redakcji informacje o waszych akcjach.

Mirosław Głogowski

październik 2015