Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Sadzenie w Leszczynie

XIX Piknik Dzieci Ziemi – tak nazwano w Leszczynie Szlacheckim ekologiczną imprezę zorganizowaną w programie „Ożywić pola. Rok bażanta”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: wójt gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz, Nadleśnictwo Płock oraz Koło Łowieckie „Kniaź”.

Piknik – co warto podkreślić – nie był imprezą jedynie dla uczniów z podstawówki z Leszczyna. Tego dnia do leszczyńskiej szkoły przyjechały drużyny wraz z opiekunami ze szkół podstawowych w Śmiłowie, Zagrobie, Bielsku, Zągotach, Ciachcinie i Goślicach.

Wiele emocji wywołało wręczenie statuetek Złotego Jabłuszka i dyplomów Przyjaciela Lasu wszystkim drużynom biorącym udział w pikniku. Rozstrzygnięte zostały również konkursy plastyczne: „Bajkowy las” dla klas I–III oraz „Drzewa naszych lasów” dla klas IV–VI.

Po wręczeniu nagród uczestnicy pikniku przenieśli się do pobliskiego lasu w miejscowości Gilino. Na miejscu pracownik Nadleśnictwa Płock Piotr Mąkal opowiedział uczniom o znaczeniu lasu w życiu człowieka i zwierząt, zapoznał ich z roślinnością i zwierzętami, udzielił wskazówek dotyczących sadzenia drzewek oraz przybliżył tradycje i zwyczaje łowiectwa.

Każdy uczestnik pikniku miał posadzić dąb. Łącznie udało się posadzić 100 drzew. A po wyczerpującej pracy był czas na odpoczynek przy ognisku i kiełbaskach.

(bg)

październik 2015