Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Grant dla „Ożywić pola”

Jak zdobyć pieniądze na realizację działań w programie „Ożywić pola”? W gimnazjum w Miejskiej Górce, notabene wielokrotnym laureacie kolejnych edycji naszej akcji, postarano się o… grant z banku. Szkoła wystartowała w konkursie Banku Zachodniego WBK, organizowanym pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam”, i otrzymała 2,5 tys. zł dotacji na edukację ekologiczną w naszym programie.

Tomasz Pertek, nauczyciel koordynator programu z Miejskiej Górki i pomysłodawca starań o grant, nie ukrywa, że dzięki tym pieniądzom można było podjąć dodatkowe działania w „Roku bażanta”.

– Dzięki funduszom do kalendarza naszych działań wprowadziliśmy dwa nowe punkty – poinformował redakcję. – Były to warsztaty wikliniarskie połączone ze spotkaniem z sokolnikami w kwaterze myśliwskiej w Niezgodzie oraz rajd rowerowy po dolinie Baryczy z w warsztatami ornitologicznymi w stacji badawczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Rudzie Milickiej.

Realizacja projektu grantowego pozwoliła uczniom gimnazjum w Miejskiej Górce na poznanie Stawów Milickich, spotkanie się z naukowcami ornitologami, prowadzenie obserwacji terenowych, a także m.in. rozkładanie – wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – sieci ornitologicznych i uczestnictwo w wykładzie na temat obrączkowania ptaków. Pełny opis majowego rajdu w dolinę Baryczy z pewnością znajdzie się w sprawozdaniu z „Roku bażanta”.

(bg)

wrzesień 2015