Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Przedszkolaki w „Roku bażanta”

Dobre miejsce, jakie zajęło Przedszkole Miejskie ze Stronia Śląskiego w poprzedniej edycji akcji „Ożywić pola”, w „Roku trznadla”, bardzo zachęciło przedszkolaki z sudeckich gór do działania także w „Roku bażanta”. 15 kwietnia ponad setka 5- i 6-latków ze Stronia wzięło udział w oficjalnej inauguracji dziewiątej edycji akcji „Łowca Polskiego”.

Przez blisko dwie godziny dzieci słuchały ciekawych prelekcji i opowieści o ptakach występujących na Dolnym Śląsku. Strońskie przedszkolaki już wiedzą więc, gdzie ptaki mieszkają, w jakich rodzinach żyją, czym się odżywiają, jak sobie radzą w środowisku, np. z drapieżnikami, i jak wyglądają. Opowiedzieli o tym myśliwi z Koła Łowieckiego „Śnieżnik”, którzy ponadto zaprezentowali dzieciom spreparowane okazy ptactwa, oczywiście z bażantem na czele.

Wielką radość i satysfakcję sprawił też przedszkolakom ze Stronia Śląskiego konkurs, którego pytania sprawdzały, co dzieci zapamiętały z prelekcji. Sześcioro najlepszych uczestników tego konkursu otrzymało nagrody w postaci długich piór z bażancich ogonów. Pozostałe pióra myśliwi wyrzucili w powietrze, a dzieci chwytały je. Najszybszy uczestnik tej zabawy nazbierał aż 11 piórek.

(jb)

czerwiec 2015