Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Zamykamy „Rok trznadla”

Ósma edycja programu aktywnej edukacji ekologicznej pod hasłem „Ożywić pola 2013–2014. Rok trznadla” praktycznie się zakończyła. W listopadzie, a i to tylko w pierwszych dniach tego miesiąca, już tylko pojedyncze szkoły będą prowadziły działania w terenie. Przyszedł czas na przygotowanie szczegółowych, wyczerpujących – i dobrze udokumentowanych! – sprawozdań z realizacji akcji „Łowca Polskiego”.

Przypominamy, że czekamy na sprawozdania od szkół uczestników „Roku trznadla” do 15 listopada! Oznacza to dla nauczycieli i uczniów spory wysiłek, ale także szkołę sprawnego działania. Przy okazji ogromna prośba do myśliwych koordynatorów akcji „Ożywić pola. Rok trznadla” z ramienia kół łowieckich. Wesprzyjcie swoimi umiejętnościami nauczycieli podczas pisania sprawozdań i – najważniejsze! – dopilnujcie, by zostały one wysłane pod adresem „Łowca Polskiego” w odpowiednim czasie. Chcemy, żeby komisja konkursowa rozstrzygnęła tegoroczny konkurs do końca listopada, by już w grudniu rozpocząć tzw. finały regionalne i zacząć wręczać najlepszym szkołom (i myśliwym) nagrody za wysiłek włożony w realizację „Roku trznadla”.

Tym razem – ze względu na zimową porę i nieprzewidywalną pogodę – będziemy spotykać się z finalistami „Roku trznadla” w poszczególnych, najbardziej aktywnych w naszej akcji regionach Polski. Z góry możemy założyć – biorąc pod uwagę doświadczenie siedmiu poprzednich edycji i cząstkowe informacje płynące do nas od wielu szkół – że będą to tradycyjnie Podkarpacie i Dolny Śląsk. Wiele wskazuje na to, że tym razem finał regionalny odbędzie się także np. na Mazowszu. Sami w redakcji „Łowca Polskiego” czekamy z niecierpliwością na sprawozdania z „Roku trznadla” i zastanawiamy się, który jeszcze rejon Polski będzie gospodarzem swojego finału.

Na dzisiaj buława jest w plecakach myśliwych i nauczycieli ze wszystkich okręgów PZŁ w naszym kraju. I tylko od Was, drodzy uczestnicy programu „Roku trznadla”, zależy, gdzie się będziemy z Wami spotykać w grudniu tego roku i w styczniu 2015 roku.

Mirosław Głogowski
ogólnopolski koordynator akcji „Ożywić pola”

listopad 2014

Metryka do sprawozdania

pobierz plik w formacie pdf (0,2 MB)