Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

„Śpiewająca wyspa” w Czarnej Sędziszowskiej

Szkoła Podstawowa w Czarnej Sędziszowskiej na Podkarpaciu postanowiła utworzyć remizę dla ptaków pod nazwą „Zielona śpiewająca wyspa”. W sobotę, 22 marca 2014 roku, odbyła się tam akcja sadzenia drzew i krzewów na byłym wysypisku. Materiał szkółkarski zapewniło Koło Łowieckie „Podgorzałka” z okręgu rzeszowskiego.

Dostarczono 500 sadzonek drzew i krzewów (m.in. świerk, klon, brzoza, dąb, jagodowce, kasztanowce) o wartości 1500 zł. Koordynatorem akcji był myśliwy Andrzej Michalski, który zorganizował 15-osobową grupę myśliwych wyposażonych w odpowiedni sprzęt do nasadzeń.

Praca myśliwych rozpoczęła się już od godziny 8.00 od przygotowania terenu i wykopania dołków. Uczniowie klas trzeciej i czwartej wraz z opiekunami i koordynatorami programu ze Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej dołączyli do akcji o godzinie 9.00. Z wielkim zaangażowaniem pod okiem dorosłych sadzili i podlewali drzewa i krzewy. Wyspę odwiedzili także przedstawiciele mediów: Radia Rzeszów i Telewizji Sędziszów, a także sołtys miejscowości i radny. Uczestnicy akcji udzieli wywiadów, przypominając o jej celach i spodziewanych efektach.

Po wykonaniu pracy łowczy Bogusław Drozd zaprosił wszystkich do osady łowieckiej w Porębach Krzywskich. Gościnni gospodarze przygotowali niespodziankę dla dzieci: kiełbaski z grilla i myśliwskie gawędy przy ognisku.

(bg)

czerwiec 2014