Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Nowa Wieś w akcji

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, w okręgu piotrkowskim, 13 lutego br. odbyło się spotkanie, które oficjalnie zainaugurowało udział tamtejszych uczniów w ogólnopolskim programie „Ożywić pola. Rok trznadla”. Szkoła bierze udział w akcji „Łowca Polskiego” już po raz drugi, a koordynatorem programu jest Ilona Krasoń-Zdziech.

Organizatorzy akcji „Rok trznadla” działają już od jesieni ubiegłego roku, ale z formalnym startem czekali na możliwość zaproszenia do szkoły gości specjalnych, którzy swoją obecnością uświetniliby takie wydarzenie i pokazali rodzicom uczestników akcji „Ożywić pola”, jakie poparcie ma ta akcja wśród miejscowych elit. I rzeczywiście, na lutową uroczystość do szkoły przyjechali m.in.: Bożena Nagrodzka, sekretarz gminy Rozprza, Elżbieta Piątek, przewodnicząca gminnej Komisji Oświatowej, Rafał Zarzeczny z Nadleśnictwa Łęczno i Marek Famulski, łowczy Koła Łowieckiego „Odyniec” z Piotrkowa Trybunalskiego.

Podczas spotkania przedstawiono młodzieży pokaz multimedialny na temat gatunków trznadli występujących w Polsce. Następnie odbył się szkolny konkurs wiedzy przyrodniczej zorganizowany w ramach programu „Ożywić pola”. Na zakończenie uczniowie kl. V przedstawili bajkę „Czerwony kapturek” – z trznadlem w tle.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów szkolnych konkursów zorganizowanych wcześniej w ramach programu „Ożywić pola” – konkursu wiedzy przyrodniczej, konkursu plastycznego i konkursu literackiego. Nagrody zostały ufundowane przez Cezarego Szadkowskiego – prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie Trybunalskim.

(bg)

maj 2014