Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Konkursy w Radomsku

W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 3 im. Władysława S. Reymonta w Radomsku zarówno nauczyciele, jak i uczniowie wielką wagę przykładają – w ramach akcji „Ożywić pola. Rok trznadla” – do szkolnych konkursów. W listopadzie 2013 roku odbył się tam apel z udziałem wszystkich uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, podsumowujący efekty dwumiesięcznej zbiórki kasztanów i żołędzi.

Zwycięskie klasy w tym konkursie to klasa IIa z gimnazjum, która zebrała 210 kilogramów karmy na dokarmianie zwierzyny, a także klasa Va z podstawówki (140 kilogramów) oraz zajmujące miejsce ex aequo klasy Ib z gimnazjum i VIa z podstawówki (po 128 kilogramów kasztanów i żołędzi). Przyznano też nagrodę indywidualną dla Wiktorii Borek z klasy VIa, która osiągnęła rzeczywiście imponujący wynik – 104 kilogramy karmy.

Radomszczańska szkoła rozstrzygnęła też konkurs „Mój karmnik”. Tu po zwycięstwo sięgnęła Wiktoria Romanowska z klasy IV, a niewiele mniej punktów od komisji konkursowej otrzymali też: Natalia Konieczek, Patrycja Roman i Marcin Gortat. Ogółem wyróżniono w tym konkursie 13 uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowała dyrektor Edyta Jakubowska. Większość wykonanych karmników już ulokowano wokół szkoły i ptaki mogą z nich korzystać, ku wielkiej uciesze dzieci.

(bg)

marzec 2014