Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Pogalewo (wciąż) daje przykład

Szkoła Podstawowa z dolnośląskiego Pogalewa Wielkiego, wielokrotna medalistka w kolejnych edycjach konkursu „Ożywić pola”, także w „Roku trznadla” działa z rozmachem i przy okazji wspiera inne placówki uczestniczące w naszej akcji. Wspólnie ze szkołą w Krzydlinie Wielkiej uczniowie z Pogalewa wzięli udział w akcji wsiedlania zajęcy w łowisku Koła Łowieckiego „Daniel” w Wołowie. Łącznie w zagospodarowany naturalnymi remizami teren wypuszczono 26 tych zwierząt.

Tradycyjnie też w październiku uczniowie i nauczyciele z Pogalewa Wielkiego, razem z myśliwym-koordynatorem Zbigniewem Pawlusem, odwiedzili remizę, na której – wtedy wspólnie z uczniami szkoły podstawowej w Mojęcicach – ich poprzednicy posadzili drzewa aż 8 lat temu, podczas pierwszej edycji akcji „Ożywić pola”. Remiza, zajmująca ponad trzy czwarte hektara, rozrosła się w tym czasie przepięknie i jest już dzisiaj pełnowartościowym użytkiem, w którym bytują nie tylko zające i inna drobna zwierzyna, ale także sarny, dziki, a nawet jelenie.

Młodzież z Pogalewa odnalazła wiele śladów życia w remizie, przekonała się też, że owocowały praktycznie wszystkie posadzone przed laty drzewa. A przy okazji udało się zebrać w tym miejscu aż ponad 10 kilogramów dorodnych maślaków.

(bg)

grudzień 2013