,

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Startujemy z „Rokiem kaczki”

Choć odwiedzamy jeszcze ostatnie regiony z nagrodami i podsumowaniem „Roku sarny”, mamy dziesiątki sygnałów, że wielu myśliwych i wiele szkół już działa w ramach akcji „Ożywić pola” w kolejnej edycji, gdyż – jak często słyszymy w rozmowach telefonicznych – „w tym programie nie może być przerwy”.

I przerwy nie będzie! Podczas finałów regionalnych wysłannicy „Łowca Polskiego”, przy okazji wręczania nagród i podsumowań „Roku sarny”, ogłaszali też – ale jedynie dla uczestników tych spotkań – że realizować będziemy kolejną, siódmą edycję akcji „Ożywić pola”, której start oficjalnie ogłaszamy w marcu 2012 roku. Będzie to „Rok kaczki”, który potrwa do wiosny 2013 roku.

Tym razem, obok stałych zadań realizowanych przez szkoły, z zakładaniem i pielęgnacją remiz śródpolnych na czele, ważnym zadaniem będzie zakładanie oczek wodnych i pielęgnacja cieków wodnych, a także obserwacja ptactwa wodnego oraz działania mające na celu poprawę warunków jego bytowania.

O szczegółach akcji szerzej poinformujemy w kwietniowym numerze „Łowca Polskiego”, a także na stronie internetowej naszej akcji www.ozywicpola.pl. Formularz zgłoszeniowy pojawi się tam zapewne pod koniec marca, ale już teraz zachęcamy wszystkich do tworzenia planów działania, poszukiwania dobrych, oryginalnych pomysłów i pierwszych akcji, także w terenie.

Przy okazji informacja dla tych, którzy już zaczęli działać. Nawet jeśli Wasze działania miały miejsce w styczniu czy lutym, ale wiążą się z naszą akcją, będziecie mieli prawo umieścić te wydarzenia w sprawozdaniu końcowym.
Zabieramy się zatem wszyscy do pracy w „Roku kaczki”!

Mirosław Głogowski
ogólnopolski koordynator akcji
„Ożywić pola”

marzec 2012

 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2012