,

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Krakowski "Leśnik" i jego szkoły

Koło Łowieckie "Leśnik" z Krakowa swoje podsumowanie programu "Rok sarny" przeprowadziło 8 października. Mimo nie najlepszej pogody frekwencja była imponująca. W spotkaniu uczestniczyło 127 uczniów i nauczycieli z pięciu szkół oraz 20 myśliwych.

Październikowe podsumowanie "Roku sarny" nie mogło się oczywiście obyć bez praktycznego działania na rzecz środowiska. Tym razem była to zbiórka pokarmu do zimowego dokarmiania zwierząt dziko żyjących. Zebrano ponad 4 tony kukurydzy, 0,5 tony kasztanów i 300 kg żołędzi. Uczestnicy akcji zebrali też na obrzeżach lasu prawie 2 tony nieczystości.

Szkoły, zaangażowane w akcję "Łowca Polskiego", zabrały się po tym spotkaniu za przygotowanie sprawozdań. Koordynator z ramienia "Leśnika", Zbigniew Skowronek, w rozmowie z nami zapewnił, że będzie to wiele stron i setki zdjęć, bo szkoły uczciwie przepracowały minione miesiące, wykonując ogromną pracę na rzecz środowiska, przy czym nikomu nie przeszkadzał fakt, że prawie wszystkie działania organizowane były w czasie wolnym od pracy. Szczególnie wiele serca włożyły w "Rok sarny" nauczycielki: Małgorzata Borycka, Irena Madej, Wiesława Dowolska, Maria Lesiak, Marta Czapla i Anna Pitala, które współpracują z "Leśnikiem" w programie "Ożywić pola" od czterech lat.

(BG)

listopad 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010