Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Rudna Wielka w działaniu

Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej to szkoła z wieloletnimi tradycjami ekologicznymi, nagrodzona m.in. w 2005 roku "Zielonym Certyfikatem I stopnia", w roku 2008 "Zielonym Certyfikatem II stopnia", a w roku 2009 tytułem "Lidera Rozwoju Zrównoważonego".

W obecnej edycji szkoła, wspólnie z Wojskowym Kołem Łowieckim "Rogacz" przy XXI Brygadzie Strzelców Podhalańskich, przystąpiła do programu "Ożywić pola". Leon Olszowy został koordynatorem akcji z ramienia koła łowieckiego, natomiast koordynatorkami ze szkoły są Barbara Kalandyk i Dorota Szetela.

Działania w ramach "Roku sarny" rozpoczęto w Rudnej Wielkiej późną jesienią. Pierwszym zadaniem było założenie remizy dla zwierząt. Wiosną młodzież dba, by "ich" remiza rozwijała się i w przyszłości zwierzęta odnalazły tam nie tylko pożywienie, ale również zaciszne schronienie.

Wielokrotnie na zaproszenie Leona Olszowego uczniowie byli także w lesie, poznawali pracę leśników, a także organizowali "zielone lekcje", sadzili drzewa, grodzili modrzewie, aby sarny ich nie niszczyły. Na jesień przygotowano w Rudnej kolejne akcje.

(PS)

czerwiec 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010