Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Z "Łowcem" pod pachą

Stowarzyszenie "Pasikonik" to nietypowy uczestnik naszej akcji "Ożywić pola". Jednak ponieważ już w poprzedniej edycji "Roku zająca" młodzież i dorośli z "Pasikonika" do spółki z Nadleśnictwem Pniewy działali na rzecz przyrody w ramach programu "Łowca", z sympatią obserwujemy ich poczynania także w "Roku sarny".

W kwietniu "Pasikonik" zorganizował sadzenie ekotonu w Grzebieniskach z egzemplarzami "Łowca Polskiego" w tle. Młodzież miała okazję zapoznać się z numerami naszego pisma z ostatnich miesięcy, a uczestniczące w akcji "Pasikonika" gimnazja w Grzebienisku i Dusznikach otrzymały kompletny rocznik 2010 "Łowca" dla swoich bibliotek.

Akcję sadzenia ekotonu zrealizowano we współpracy z Kołem Myśliwskim "Kuropatwa" z Pniew i Nadleśnictwem Pniewy. W sadzeniu uczestniczyli również członkowie drugiego koła z okolicy – "Szarak" – i rodzice dzieci. Pojawiło się kilkoro radnych gminnych.

Relacja z sadzenia ukazała się w "Gazecie Szamotulskiej", zostanie zamieszczona też w kolejnym numerze nieregularnie ukazującego się bezpłatnego czasopisma o gminnym zasięgu ("Pasikonik") oraz na stronie internetowej Nadleśnictwa Pniewy.

(pg)

czerwiec 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010