Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Dzień Sarny w Komorznie

Szkoła Podstawowa w Komorznie w programie "Ożywić pola" startuje po raz drugi. W "Roku zająca" znalazła się w gronie laureatów i to wyróżnienie zachęca uczniów i nauczycieli do aktywnych działań także w "Roku sarny".

Zimą uczniowie szkoły, wraz z dyrektorem, a jednocześnie członkiem Koła Łowieckiego "Cyranka" Zbigniewem Sławińskim, dokarmiali zwierzynę sukcesywnie zbieraną przez siebie karmą. 7 kwietnia z kolei zorganizowano w szkole uroczysty Dzień Sarny. Odbyły się: konkurs plastyczny "Przyroda wokół mnie z sarną w tle", konkurs recytatorski "Przyroda i ekologia w liryce", konkurs na temat wiedzy o sarnie oraz współzawodnictwo w pięknym czytaniu fragmentów powieści "Rogaś z Doliny Roztoki".

Uroczystość, z udziałem m.in. łowczego okręgowego w Opolu Wojciecha Plewki i wiceburmistrza Wołczyna B. Adaszyńskiego, miała w programie także pogadanki na temat życia i zwyczajów sarny. Myśliwi przedstawili swoje trofea: poroża jeleni, parostki sarny oraz spreparowane eksponaty borsuka, dzika, jenota, lisa, bażanta, dzikiej gęsi i rogacza sarny.

Piękną oprawę uroczystości stanowił poczet sztandarowy Koła Łowieckiego "Cyranka", z którym współpracuje szkoła, a także występ sygnalistów myśliwskich – rodziny państwa Kaczmarków.

(bb)

maj 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010