Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Wola Wapowska sadzi remizy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej mieli 8 kwietnia tego roku praktyczną lekcję biologii. Na poletku zgryzowym w Leśnictwie Balczewo sadzili drzewka owocowe jabłoni, gruszy i jarzębiny. Materiał sadzeniowy pochodził ze Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Solec Kujawski w Nowej Wsi Wielkiej, a miejsca pod sadzenie, tzw. talerze, przygotował strażnik Jan Makowski.

Docelowo na tym poletku będzie posadzonych 1000 sadzonek drzew i krzewów owocowych. Myśliwi chcą tutaj stworzyć poletko zgryzowe oraz remizę dla saren. Wybrany teren, położony na skraju lasu i pól uprawnych, jest wymarzony dla bytowania saren.

Uczniowie wysłuchali prelekcji o drzewach: jak rosną, czego potrzebują do życia, jak należy się nimi opiekować. Potem, uzbrojeni w szpadle, ruszyli sadzić drzewka. Dzieci wraz z myśliwymi posadzili około 200 drzewek.

– Taka lekcja jest znakomita – stwierdziła opiekunka dzieci Ewa Bednarska. – Dużo się dowiedzieliśmy, a dodatkowo zrobiliśmy jeszcze coś pożytecznego. Myślę, że za parę lat przyjadę tutaj na spacer z moimi dziećmi i pokażę im, które drzewa posadziłam własnymi rękami. Będę miała powód do dumy.

Na zakończenie pracy sadzeniowej uczniowie i myśliwi wspólnymi siłami zadbali również o czystość fragmentu lasu znajdującego się na terenie Leśnictwa Balczewo.

(mm)

maj 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010