Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Mycielewo w programie

Szkoła Podstawowa z Mycielewa startuje w programie "Ożywić pola" już po raz kolejny. Ciąg działań i akcji podjętych w poprzednich latach sprawia – mówi koordynatorka w szkole Anna Pyszczyńska – że widać efekty akcji nie tylko w przyrodzie, ale również w nastawieniu i zaangażowaniu młodzieży na rzecz działań proekologicznych.

Uczniowie z Mycielewa, razem z myśliwymi z KŁ "Gwardia" nr 9 z Bydgoszczy, we wrześniu wypuścili w teren ponad 700 bażantów i kuropatw. Przygotowane specjalnie dla nich paśniki były regularnie odwiedzane zimą, aby dożywić "szkolne" kuraki. Podczas takich wycieczek dużo radości sprawiało dzieciom obserwowanie przyrody – m.in. uczniowie obserwowali w pobliżu szkoły sarny.

"Rok sarny" w Mycielewie to także dwa konkursy: teoretyczny o sarnie i plastyczny. Uczestnicy tego ostatniego zaskakiwali pomysłowością wykorzystania technik plastycznych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez Koło Łowieckie "Gwardia", a nagrody osobiście wręczali prezes koła Włodzimierz Majewski i myśliwy koordynator Kazimierz Stosik. Koło przygotowało też prezent dla szkoły – pięknie wykonaną planszę ścienną o wędrówkach ptaków.

(BG)

kwiecień 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010