Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Dokarmianie w lasach Gniewkowa

Leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo i członkowie Kujawskiego Koła Łowieckiego nr 52 z Inowrocławia wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej zorganizowali 25 lutego 2011 roku akcję dokarmiania zwierzyny z udziałem 35 dzieci z 4 opiekunami i myśliwymi.

Dzieci, przygotowując się do wizyty w lesie, sukcesywnie zbierały karmę. Wśród kilkudziesięciu kilogramów smakołyków znalazły się m.in.: ziemniaki, marchew, buraki, jabłka, chleb, ziarna zbóż, a nawet siano. Leśnicy pomogli, dostarczając specjalny pokarm dla ptaków.

Podczas wycieczki każdy uczeń mógł osobiście wysypać karmę i mieć tym samym swój bezpośredni udział w akcji. Od łowczego koła dzieci dowiedziały się, jak bardzo potrzebna zwierzętom jest pomoc ludzi – zwłaszcza kiedy zima bywa tak śnieżna i mroźna jak w tym roku. Na zakończenie odbyło się ognisko połączone z przedstawieniem głównych gatunków zwierząt łownych zamieszkujących tereny dzierżawionego przez Kujawskie Koło Łowieckie nr 52 z Inowrocławia obwodu nr 210 oraz pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą.

Tomasz Oset

kwiecień 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010