Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Miejska Górka w akcji

Nasza Szkoła przystąpił do akcji po raz pierwszy więc – towarzyszy nam lekki stres. Dotychczas odbyło się kilka spotkań, rozmawialiśmy głównie o sarnie, gospodarce łowieckiej. Pierwszy wyjazd terenowy - (to zimowe dokarmianie zwierzyny) został zorganizowany w sobotę 26.02.2011.

W akcji uczestniczyło 10 uczniów koordynator szkolny Tomasz Pertek, prezes koła łowieckiego Łowiec Kolega Sławomir Jaworski oraz Kolega Marek Sierpowski. Do łowiska wyjechaliśmy o godzinie 9.00 i już chwilę później spotkaliśmy się przy szkółce leśnej Nadleśnictwa Żmigród.

Prezes koła przywitał się z młodzieżą poinformował nas o obwodzie na którym będziemy pracować i ruszyliśmy w las. Do rozwiezienia było siano, ziarno kukurydzy, marchew, orzechy. Już pierwsze lizawki i paśniki pokazały, że będzie dużo pracy w uzupełnianiu soli i reszty pasz. Prace połączone ze spacerem po lesie trwały około 4 godzin, po dokarmianiu spotkaliśmy się w szkółce i wspólnie piekliśmy kiełbaski na ognisku, młodzież znalazła sobie zabawę ślizgając się na stawie.

W spotkaniu uczestniczyły też dwa psy myśliwskie Mały Munsterlnder „Zara” i Airedale Terrier „Wtorek”. Młodzież wykazała duże zainteresowanie sprawami zwierzyny leśnej, łowiska i polowań. Po spotkaniu młodzież wyraziła wielką ochotę na kolejne spotkania i akcje w ramach Roku Sarny.

Koordynator Tomasz
Zespół Szkół w Miejskiej Górce
kwiecień 2011


 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010