Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Żołędzie z Wierzchowa

W Szkole Podstawowej w Wierzchowie i klasach w filii szkoły w Bukowie 25 listopada 2010 r. odbyły się – w ramach programu "Ożywić pola" – specjalne spotkania młodzieży podsumowujące akcję zbiórki karmy dla zwierząt. W obecności członka Okręgowej Rady Łowieckiej w Słupsku Franciszka Milewskiego i myśliwego koordynatora z Koła Łowieckiego "Szarak" Andrzeja Bachana, a także prezesa "Szaraka" Zygmunta Michnowicza i przedstawicieli Nadleśnictwa Człuchów wręczono nagrody najlepszym klasom i uczniom.

Łącznie w Wierzchowie i Bukowie zebrano 630 kg kasztanów i 234 kg żołędzi. W Bukowie najlepsza okazała się klasa II, natomiast w Wierzchowie klasa V, a indywidualną nagrodę otrzymał Andrzej Niegolewski.
Myśliwi z "Szaraka" – w podzięce za zebraną karmę – podarowali szkole dwa aparaty cyfrowe (po jednym dla Wierzchowa i Bukowa). Dodatkowo uczniowie dwóch klas, które miały największą ilość zebranej karmy, zostali zaproszeni na spotkanie z myśliwymi w ich siedzibie w "Kotlinie".

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki Piotra Grzywacza z Tucholi, laureata wielu konkursów i mistrzostw sygnalistów myśliwskich, który zaprezentował rogi myśliwskie, opowiedział ich historię i zastosowanie, a następnie zaprezentował ich brzmienie i zagrał kilka sygnałów i pieśni myśliwskich.

(gz)

styczeń 2011

 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010