Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

     
 
 

Włodawa w remizie i na lekcjach

Liceum nr II i Zespół Szkół we Włodawie to etatowi laureaci konkursów "Ożywić pola". Pod opieką wicedyrektor Anny Jańczak uczniowie wymyślają ciągle nowe sposoby działania, także obecnie, w "Roku sarny". Dziennikarze "Łowca Polskiego" odwiedzili włodawską placówkę przy okazji Święta Edukacji Narodowej. Mieliśmy okazję zobaczyć ekipę uczniów z technikum budowlanego pracującą w remizie śródpolnej pod miastem, pod opieką nauczycielki Joanny Kędzierskiej i leśniczego Ryszarda Jaskulskiego. Uczestniczyliśmy także w zajęciach w pracowni komputerowej po angielsku na temat sarny, jej biologii i zasięgu występowania, a także w lekcji chemii poświęconej problemom z chemizacją rolnictwa w kontekście zagrożeń dla krajobrazu polnego i zwierzyny drobnej.

Ekipa z włodawskiego technikum w remizie pod miastem

Następnie w liceum młodzież przedstawiła zabawny i ciekawy artystycznie program dotyczący "Roku sarny", przygotowany pod kierownictwem nauczycielki Magdaleny Kratiuk, a trzy licealne klasy wystartowały w konkursie poświęconym bohaterowi edycji "Ożywić pola 2010/2011". Licealiści bawili się wyśmienicie, a ekipa "Łowca" razem z nimi.

Wykonawcy programu artystycznego z nauczycielką Magdalena Kratiuk i dziennikarzami "Łowca Polskiego"

Jednym z zadań w konkursie ekologicznym było "lepienie" sarny z papieru

Magdalena Ruta z klasy II E śpiewała o przyrodzie i ekologii

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej doszło także do spotkania z dyrekcją liceum w ukraińskim Szacku. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie Eugeniusz Omelczuk chętnie podchwycił ideę nawiązania współpracy w ramach "Ożywić pola" z ukraińskimi partnerami.

(mg)

listopad 2010

 
Ożywić pola 2010/2011 - Rok sarny. © Łowiec Polski 2010